Szafa kapsułowa i klasyczne jeansy

Klasyczny model jeansów powinien znaleźć się w każdej szafie, zarówno u kobiety, jak i mężczyzny. Zamiast wielu ubrań kiepskiej jakości zdecydowanie warto zainwestować w kilkanaście sztuk odzieży, które będą do siebie pasowały i będzie można założyć je na różne okazje.

Klasyczne ubrania

Co to znaczy, że ubrania są klasyczne? Często używa się tego określenia, jednak nie wszyscy wiedzą, co ono właściwie oznacza. Zazwyczaj jednak mówiąc o klasycznych ubraniach wszyscy mają na myśli ubrania ponadczasowe,  która nie wychodzą z mody. Można je założyć dzisiaj, można będzie założyć je za pięć, dziesięć, sto lat. Z takich właśnie ubrań każdy powinien budować swoją szafę. Można oczywiście pozwolić sobie na jakieś szalone dodatki, ale baza powinna być właśnie klasyczna. Jakie ubrania obowiązkowo należą do szafy kapsułowej? Trudno wypowiadać się w imieniu wszystkich ekspertów, projektantów mody, stylistów. Na pewno jednak klasycznie skrojone jeansy damskie z wysokim stanem będą świetnym uzupełnieniem wielu stylizacji. Wysoki stan pomoże ukryć zbędne kilogramy i fałdki tłuszczu. Warto dodać, że klasyczne jeansy pasują na każdą sylwetkę. Nogawki nie są ani za ciasne, ani za luźne. Nie opinają nadmiernie łydek ani ud. Wtedy kobieta wygląda najlepiej, nie trzeba przejmować się też negatywnym wpływem spodni na zdrowie, ponieważ żyły i naczynia nie będą poddane uciskowi. Do klasycznych dżinsów idealnie pasuje biała koszula, zapinana na guziki. Do tego znakomicie sprawdzi się czarny lub granatowy żakiet. Oczywiście do tego żakietu warto zakupić od razu pasującą spódnicę lub spodnie. Czasami założenie jeansów nie będzie przecież możliwe, ponieważ na przykład pracodawca wymaga określonego dress codu. Takie zapisy pojawiają się w regulaminach, szczególnie jeśli chodzi o specyficzne branże, na przykład finanse, bankowość. Pracodawca ma prawo wymagać od pracownika określonego wizerunku, który będzie spójny z wizerunkiem firmy. Stąd też zakaz pojawiania się w miejscu pracy na przykład w odkrytych butach. Czy to oznacza, że dana osoba powinna wyrzucić wszystkie odkryte buty ze swojej szafy? Nie. Można przecież założyć je na jakieś nieformalne wyjście.

Ubrania na lato i okrycia wierzchnie

Jakie ubrania na lato i jakie okrycie wierzchnie powinno znaleźć się w szafie kapsułowej? Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na kolory.  W szafie kapsułowej pojawiają się raczej ubrania w jednym kolorze, bez wzorów i dodatków. Dlaczego? Celem jest możliwość skompletowania ze sobą jak największej ilości ubrań. Paski nie pasują przecież do kraty, a różowe motylki do zielonych żab. Posiadanie szafy kapsułowej ułatwia codzienną organizację życia. Nie trzeba godzinami zastanawiać się co założyć następnego dnia. Wystarczy wyjąć z szafy jakąś górę i jakiś dół i na pewno będą one do siebie pasować. To ogromne ułatwienie i usprawnienie. Okrycie wierzchnie na zimę w szafie kapsułowej to zazwyczaj długi płaszcz w kolorze czarnym, granatowym lub beżowym. Jeśli chodzi o jakość tych ubrań i materiały, z jakich zostały wyprodukowane, wiele zależy od zasobności portfela danego człowieka. Nie każdy może pozwolić sobie na drogi płaszcz wełniany, chociaż akurat ten materiał jest najlepszy na zimę, ponieważ człowiek nie będzie się pocił. Częściej jednak w szafach polskich kobiet można spotkać kurtki z poliestru. Jak znaleźć złoty środek? Często można spotkać świetnej jakości używane płaszcze w Internecie albo w sklepach z używaną odzieżą. Być może warto zainteresować się taką formą zakupu i podjąć to ryzyko? Podczas gdy nowy płaszcz może kosztować nawet 2000 złotych, używany można kupić już poniżej 100 złotych. Wydaje się, że taka inwestycja się opłaca. Warto też ciągle szukać nowych rozwiązań, jeśli chodzi o poszukiwanie odzieży. Gust człowieka zmienia się na przestrzeni. Nawet jeśli w szkole średniej ktoś uwielbiał czarne ubrania, być może później pojawi się miłość do o wiele łagodniejszych kolorów, jest to oznaka rozwoju osobistego, która jest absolutnie normalna. Nie trzeba bać się zmian, lepiej otworzyć się na nowe, lepsze.

Comments are closed.